Кошик
7 відгуків
Неймовірні властивості цілющого мила SHUNGITE WAYДЕТАЛЬНІШЕ...
LONGEVITY: ЗДОРОВ'Я-ГАРМОНІЯ-СТИЛЬ

Цілющі властивості ФІАЛКИ

Цілющі властивості ФІАЛКИ

Фіалка запашна

     У квітках міститься ефірна олія, похідні саліцилової кислоти, інші органічні кислоти, тритерпенові сапоніни, флавоноїди, фенолкарбонові кислоти, вітаміни, фітогормони, сліди алкалоїдів.

     Тритерпени забезпечують відхаркуючу, бронхолітичну, сечогінну і антиагрегатну (що перешкоджає тромбоутворенню), а також протисклеротичну дії. Знижують артеріальний тиск.

     Флавоноїди в комплексі з аскорбіновою кислотою є визнаними (і досі неперевершеними) антиоксидантами, стимулюють жовчоутворення і відтік жовчі. Ефірна олія проявляє седативні властивості.

     Саліцилати є природними аналогами аспірину (ацетилсаліцилової кислоти) і надають препаратам з фіалки потужні протизапальні властивості, при цьому не мають протипоказань, властивих аспірину. Увесь комплекс біологічно активних речовин рослини має протизапальну, антимікробну і болезаспокійливу дію.

     У народній медицині багатьох країн фіалку запашну призначають при туберкульозі, бронхітах, пневмонії і плевриті, кашлюку у дітей.

     Рослину використовують також при порушеннях обміну речовин, ревматизмі, подагрі. При сечокам'яній і жовчокам’яній хворобах фіалка рекомендується як засіб, який "кришить" камені в пісок. Заспокійливий ефект використовують при головному болі, безсонні, нервових припадках і епілепсії.

     Фіалкою прополіскують горло при ангіні і запальних захворюваннях порожнини рота, нею змащують слизову оболонку рота у дітей при молочниці, використовують як профілактичний засіб при грипі. Отримані добрі результати при лікуванні амебної дизентерії і грибкових уражень шкіри. Також рослину рекомендують при онкологічних захворюваннях гортані і рота, в якості онкопротектора (попереджає переродження клітин) при тривалих існуючих виразках в шлунково-кишковому тракті.

     Настій рослини має легкий знеболюючий ефект.

     У Індії фіалка відома як потогінний і жаропонижуючий засіб. Використовується також при судомах, послабленні пам'яті, запамороченні, шумі у вухах, міопії і стенокардії.

Інші статті